Σήμερα στα ΑΒ θα βρείτε φρέσκο ανανά, ώριμο, με γλυκιά γεύση και προέλευση από την Κόστα Ρίκα. Εναλλακτικά, σαν έτοιμη λύση, μπορείτε να επιλέξετε έτοιμο κομμένο και συσκευασμένο ανανά, σε συσκευασία 200 γρ. Μοιάζει με τεράστιο κουκουνάρι – άλλωστε στα ισπανικά (pina) και στα αγγλικά (pineapple) σαν κουκουνάρι (ή κουκουναρόμηλο) περιγράφεται. Κaι όντως, έτσι είναι. Μοιάζει με μεγάλο, μαλακό και αγκαθωτό κουκουνάρι, αλλά το εσωτερικό του είναι μια έκρηξη ζουμερής, χρυσαφένιας σάρκας, γεμάτης γλύκα, νοστιμιά και θαυμάσιο άρωμα, το οποίο αναδίδεται από τον ώριμο ανανά ακόμη και από τη φλούδα του. Στα ΑΒ μάς περιμένουν, ζουμεροί και ευωδιαστοί για τα γιορτινά μας πιάτα. Στη ζαχαροπλαστική ο ανανάς τιμάται δεόντως. Η ελαφρώς όξινη γεύση του εξισορροπεί θαυμαστά τις πλούσιες κρέμες, ζωντανεύει τις απλές τάρτες, εμπλουτίζει στρώσεις σε τούρτες και γλυκίσματα.
Διαβαστε επισησ
Γλύκα και σπιρτάδα σε θαυμαστό συνδυασμό Η ελληνική παραγωγή ξεκίνησε τη δεκαετία του 1950 και σταδιακά έγινε μία από τις μεγαλύτερες στην Ευρώπη, με εξαγωγές σε όλο τον πλανήτη. Το κλίμα της Βόρειας Ελλάδας στάθηκε ιδιαίτερα ευνοϊκό για τούτο το ζουμερό φρουτάκι, που μας ήρθε από τη Νέα Ζηλανδία. Η ελληνική ονομασία οφείλεται στις διακριτές ακτίνες της σάρκας του. Στα ΑΒ βρίσκουμε ζουμερά, φρέσκα και πεντανόστιμα ακτινίδια από την Άρτα, τη Λάρισα και την Πιερία. Φρούτο με έναν ισορροπημένο συνδυασμό ξινάδας και γλύκας, το ακτινίδιο μπαίνει στη μαγειρική με την ίδια άνεση που εισήλθε στη ζαχαροπλαστική. Παγωτά και σορμπέ με
Τα κατακόκκινα σπόρια του στολίζουν κάθε πιάτο μας!
Για σπιρτάδα και άρωμα Εποχικά, γλυκά, γεμάτα ευωδιαστό χυμό, τα πορτοκάλια Μέρλιν και Βαλέντσια είναι στο φόρτε της νοστιμιάς τους αυτό το διάστημα. Η γλύκα τους είναι παροιμιώδης – «για μωρά». Η παραγωγή τους ανθεί κυρίως στη Λακωνία, στην Αιτωλοακαρνανία και στην Αργολίδα και από εκεί βρίσκουμε τα ολόφρεσκα και δροσάτα πορτοκάλια στα μανάβικα των ΑΒ. Τι να πρωτοπούμε για τις γευστικές ιδέες με τις δύο αυτές ποικιλίες; Από τσάτνεϊ πικάντικα και αρωματικές μαρμελάδες μέχρι κρέμες και μους και από μαρινάδες και σάλτσες μέχρι λικέρ, φημισμένες κρέπες σουζέτ, ζουμερά κέικ και ζαχαρωμένες φλούδες. Στα απλά ντρέσινγκ, λίγος χυμός από τούτες
Γλύκα και σπιρτάδα σε θαυμαστό συνδυασμό Η ελληνική παραγωγή ξεκίνησε τη δεκαετία του 1950 και σταδιακά έγινε μία από τις μεγαλύτερες στην Ευρώπη, με εξαγωγές σε όλο τον πλανήτη. Το κλίμα της Βόρειας Ελλάδας στάθηκε ιδιαίτερα ευνοϊκό για τούτο το ζουμερό φρουτάκι, που μας ήρθε από τη Νέα Ζηλανδία. Η ελληνική ονομασία οφείλεται στις διακριτές ακτίνες της σάρκας του. Στα ΑΒ βρίσκουμε ζουμερά, φρέσκα και πεντανόστιμα ακτινίδια από την Άρτα, τη Λάρισα και την Πιερία. Φρούτο με έναν ισορροπημένο συνδυασμό ξινάδας και γλύκας, το ακτινίδιο μπαίνει στη μαγειρική με την ίδια άνεση που εισήλθε στη ζαχαροπλαστική. Παγωτά και σορμπέ με
Τα κατακόκκινα σπόρια του στολίζουν κάθε πιάτο μας!
Για σπιρτάδα και άρωμα Εποχικά, γλυκά, γεμάτα ευωδιαστό χυμό, τα πορτοκάλια Μέρλιν και Βαλέντσια είναι στο φόρτε της νοστιμιάς τους αυτό το διάστημα. Η γλύκα τους είναι παροιμιώδης – «για μωρά». Η παραγωγή τους ανθεί κυρίως στη Λακωνία, στην Αιτωλοακαρνανία και στην Αργολίδα και από εκεί βρίσκουμε τα ολόφρεσκα και δροσάτα πορτοκάλια στα μανάβικα των ΑΒ. Τι να πρωτοπούμε για τις γευστικές ιδέες με τις δύο αυτές ποικιλίες; Από τσάτνεϊ πικάντικα και αρωματικές μαρμελάδες μέχρι κρέμες και μους και από μαρινάδες και σάλτσες μέχρι λικέρ, φημισμένες κρέπες σουζέτ, ζουμερά κέικ και ζαχαρωμένες φλούδες. Στα απλά ντρέσινγκ, λίγος χυμός από τούτες