Το Baby σπανάκι, είναι τα τρυφερά φυλλαράκια του σπανακιού και διαθέτει όλες τις ωφέλιμες ιδιότητες του. Τρώγεται ωμό και ταιριάζει με μανιτάρια, ρόκα και τομαντίνια, ενώ μπορούμε να το προσθέσουμε σε ζεστά πιάτα λη να το σοτάρουμε ελαφρά σε λίγο ελαιόλαδο. Είναι πλούσιο σε θρεπτικά συστατικά όπως βιταμίνες και φυλλικό οξύ, ασβέστιο και φωτοφόρο.Καλλιεργείται σε Λάρισα, Λεχαινά, Αλεξάνδρεια Ημαθίας και Βοιωτία και σε άλλες περιοχές της Ελλάδας.
Διαβαστε επισησ
Το νόστιμο νερένιο λαχανικό
Έκρηξη νοστιμιάς
Έκρηξη καλοκαιρινής νοστιμιάς Όταν ήμασταν παιδιά, σχεδόν κανείς μας δεν συμπαθούσε ιδιαίτερα τις μπάμιες. Υπήρχε κάτι ενοχλητικό στη γεύση και στην υφή τους. Ευτυχώς, μεγαλώνοντας εκτιμήσαμε την αξία τους και τη νοστιμιά τους, κι έτσι εμπλουτίσαμε τα μαγειρέματά μας με νόστιμα φαγητά, με πρωταγωνιστή τις θαυμάσιες μπάμιες. Ένα μυστικό έχουν όλο κι όλο: το σωστό τους καθάρισμα, για να μη βγει έξω η «βλέννα» τους. Ξεφλουδίζουμε με μαχαιράκι το κοτσάνι τους, αφήνοντας έναν χαμηλό κώνο. Έπειτα τις αντίζουμε με ξίδι, τις απλώνουμε σε ένα ταψί και τις αφήνουμε για λίγες ώρες στον ήλιο, μέχρι να τις μαγειρέψουμε. Αν όμως θέλουμε
Το νόστιμο νερένιο λαχανικό
Έκρηξη νοστιμιάς
Έκρηξη καλοκαιρινής νοστιμιάς Όταν ήμασταν παιδιά, σχεδόν κανείς μας δεν συμπαθούσε ιδιαίτερα τις μπάμιες. Υπήρχε κάτι ενοχλητικό στη γεύση και στην υφή τους. Ευτυχώς, μεγαλώνοντας εκτιμήσαμε την αξία τους και τη νοστιμιά τους, κι έτσι εμπλουτίσαμε τα μαγειρέματά μας με νόστιμα φαγητά, με πρωταγωνιστή τις θαυμάσιες μπάμιες. Ένα μυστικό έχουν όλο κι όλο: το σωστό τους καθάρισμα, για να μη βγει έξω η «βλέννα» τους. Ξεφλουδίζουμε με μαχαιράκι το κοτσάνι τους, αφήνοντας έναν χαμηλό κώνο. Έπειτα τις αντίζουμε με ξίδι, τις απλώνουμε σε ένα ταψί και τις αφήνουμε για λίγες ώρες στον ήλιο, μέχρι να τις μαγειρέψουμε. Αν όμως θέλουμε